Festék Bázis Valmor penészgátló festék - fehér - 10 l

Festék Bázis Valmor penészgátló festék - fehér - 10 l

16 490 Ft
Megközelítés:
Javasolt útvonal:  

Ajánlataink a termékre

 

Festék Bázis Valmor penészgátló festék - fehér - 10 l

16 490 Ft
Szállítás: max 3 nap
irány a bolt »
festekcenter.hu
Termékleírás
A VALMOR Penészgátló Falfesték újonnan kifejlesztett, környezetvédelmi előírásoknak megfelelő, speciális receptúrával rendelkező festék, mely gátolja a falpenész kialakulását. A festék bevonat vízpára- és légáteresztő tulajdonsága, valamint tisztíthatósága révén megfelel a jelenkor technikai követelményeinek.

Alkalmazás: A VALMOR Penészgátló Falfesték újonnan kifejlesztett, környezetvédelmi előírásoknak megfelelő, speciális receptúrával rendelkező festék, mely gátolja a falpenész kialakulását. A festék bevonat vízpára- és légáteresztő tulajdonsága, valamint tisztíthatósága révén megfelel a jelenkor technikai követelményeinek. Használható gipszes és cementes vakolatok, glettelt felületek, valamint diszperziós alapú korábbi festések átvonására. Nagy igénybevételnek kitett helységek festésére is ajánlott (óvoda, iskola, stb. ) A fehérlevendula illatának nyugtató hatása a festékréteg száradása után is hosszan élvezhető.

Előkészítés: A felületről a laza, pergő részeket távolítsuk el, az olajos, zsíros és egyéb szennyeződéseket tisztítsuk le, a foltos felületet izoláljuk VALMOR Időjárásálló- és Szigetelőfestékkel. Penészes falfelület esetén a penészfoltokat mossuk le és ha szükséges száradás után a foltot enyhe kaparással, dörzsöléssel teljesen távolítsuk el. A továbbiakban ugyanúgy kell eljárni, mint új falfelület esetén. A felülethibás falakat glettelőanyaggal simítsuk le, majd csiszoljuk át. A tapadás növelése és az egyenletesen nedvszívó felület kialakítása érdekében VALMOR Univerzális Mélyalapozóval kezeljük a falfelületet a festés megkezdése előtt.

Felhasználás: A festést csak +10 °C felett végezzük. A felhordást végezhetjük ecsettel, hengerrel. Használat előtt a festéket alaposan keverjük fel, hígításképpen maximum 10%-ban vizet adhatunk hozzá. Az első réteg felvitele után hagyjuk azt átszáradni, majd a fedőfestést max. 5% víz hozzáadásával végezzük. A termék felhasználásának megkezdése előtt, kérjük töltse le a „Műszaki- és Biztonsági adatlapokat a www. festekbazis. hu oldalról.

Színezés: Pasztellszínekre, gépi és kézi pasztákkal max. 3% pasztamennyiséggel (A színtartósságról kérje szaktanácsadója segítségét!)

Kiadósság: 5-6 m2/liter két rétegben, glettelt minőségű felület esetén

Száradási és átvonhatósági idő (25 °C-on): 4 óra (a levegő magas páratartalma a száradási időt meghosszabíthatja)

Hígítás, szerszámtisztítás közvetlen használat után: vízzel

Felhasznáható: 5–25 °C-on tárolva, bontatlan csomagolásban 18 hónap

Galéria

Vélemények
Kérdezz felelek

Oldalainkon a partnereink által szolgáltatott információk és árak tájékoztató jellegűek, melyek esetlegesen tartalmazhatnak téves információkat. A képek csak tájékoztató jellegűek és tartalmazhatnak tartozékokat, amelyek nem szerepelnek az alapcsomagban. A termékinformációk (kép, leírás vagy ár) előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak. Az esetleges hibákért, elírásokért az Árukereső nem felel.